15 pomysłów na bardziej świadome życie w 2022 roku

Mamy nadzieję, że nowy rok dobrze się dla Ciebie rozpoczął. Nie tylko początek każdego nowego roku, ale nawet po prostu każdy poranek, daje nam możliwość ustalenia naszych priorytetów na nowo.

Wszędzie o tym słyszymy: świadome życie. Ale jaka jest definicja świadomego życia?

Dla nas, świadome życie oznacza bycie w pełni świadomym chwili obecnej. Oznacza to również poznanie swojej własnej wartości i dokonywanie pozytywnych wyborów, które przyniosą nam korzyści. Zwrócenie uwagi na nasz umysł i na to, jak traktujemy nasze ciało, odgrywa przy tym również ważną rolę.

Zebraliśmy 15 pomysłów, które pomogą Ci żyć bardziej świadomie każdego dnia.

Nm Vibegarden 15 Tips Goals

1. Staraj się wyznaczać mniej, ale za to bardziej realistyczne i konkretne cele

Pamiętaj, że jesteśmy tylko ludźmi i że liczy się każdy mały krok. Nie ma sensu stawiać sobie wielu (być może nawet nierealistycznych) celów, ponieważ może to tylko zdemotywować Cię, zanim jeszcze zaczniesz je realizować.

Nm Vibegarden 15 Tips Doubts

2. Przejmij kontrolę

Pamiętaj każdego dnia, że tylko ty możesz kontrolować i kształtować swoje myśli. One natomiast prowadzą do czynów, więc ważne jest, aby być tego świadomym.

Nm Vibegarden 15 Tips Outside

3. Wychodź na zewnątrz

Mogłoby się wydawać, że jest to banalne. Jednak wyjście z domu ma na nas pozytywny wpływ. Dlatego zalecamy przynajmniej jeden spacer dziennie na świeżym powietrzu. Spacer jest bardzo ważnym i pożytecznym sposobem na uspokojenie umysłu. Pozwól swoim myślom płynąć swobodnie podczas spaceru, ponieważ to również pozwoli Ci oczyścić umysł.

Nm Vibegarden 15 Tips

4. Oczyść swój umysł

Nawiązując do poprzedniego punktu, pozwól sobie na kilka przypadkowych myśli dziennie. Z czasem zobaczysz, że większość z nich nie jest tak naprawdę przypadkowa, a większość rzeczy zacznie mieć sens z perspektywy czasu.

Nm Vibegarden 15 Tips Creative

5. Miej czas na kreatywność

Spróbuj czegoś nowego, jak malowanie lub rysowanie raz na jakiś czas, ponieważ pomoże to utrzymać twój mózg w stanie czuwania i motywacji.

Nm Vibegarden 15 Tips Breath

6. Oddychaj świadomie

Od czasu do czasu skoncentruj się na oddychaniu. Jeśli świadomie skoncentrujesz się na 10 oddechach, zauważysz, że pod koniec tych oddechów zapomnisz – choćby tylko na kilka sekund – o tych rozbieganych myślach, które niepokoiły Cię zaledwie kilka minut temu.

Nm Vibegarden 15 Tips Kindness

7. Myśl o sobie pozytywnie

Wiemy, że czasami może to być bardzo trudne do zrobienia, ale spróbuj przestać, kiedy tylko złapiesz się na tym, że myślisz o sobie negatywnie. Każda osoba jest ważna, piękna i wspaniała taka, jaka jest. A jeśli są rzeczy w Tobie, które nie do końca Ci się podobają, to potraktuj to jako znak, że trzeba coś zmienić.

Nm Vibegarden 15 Tips Offline

8. Zrób sobie przerwę od telefonu

Ogólnie rzecz biorąc, telefony komórkowe emitują promieniowanie, które może powodować zmiany w niektórych samoregulujących się procesach naszego organizmu, takich jak wewnętrzny zegar czy rytm serca. Jeśli więc potrzebujesz telefonu w ciągu dnia do pracy, to przynajmniej wyłącz go na noc lub umieść w innym pokoju.

Nm Vibegarden 15 Tips Acceptance

9. Więcej akceptacji

Czas na jeden z naszych ulubionych cytatów: “Zaakceptuj rzeczy, których nie możesz zmienić i zmień te, których nie możesz zaakceptować.”

10. Zadbaj o swoje ciało

Zapewnij swojemu ciału składniki odżywcze, których potrzebuje! Potrzebujemy dobrej, zdrowej żywności, aby nasze ciała i umysły funkcjonowały prawidłowo. Jeśli jesteś w pośpiechu, ale nadal chcesz dostarczyć organizmowi wszystkich ważnych witamin i składników odżywczych, możesz spróbować naszych fit shakes lub kapsułek good day zawierających ashwagandhę.

11. Ważna jest wytrwałość

Trzymaj się swoich nawyków i staraj się wprowadzać małe, ale trwałe pozytywne zmiany, takie jak na przykład wstawanie w pracy co kilka godzin i chodzenie po pokoju przez kilka minut, aby dać swojemu organizmowi odpocząć od siedzenia przy biurku.

12. Zatrzymaj się na chwilę

Zwracaj większą uwagę na swoje natychmiastowe reakcje. Postaraj się zrobić przerwę na najmniej minutę, zanim na coś zareagujesz. W przeciwnym wypadku Twoje emocje mogą wziąć górę, a tego właśnie chcesz uniknąć. Ponadto, gdy masz wątpliwości, wypij filiżankę gorącej herbaty i pozwól, by noc przyniosła Ci radę.

13. Odłącz się (od wszystkich materialistycznych rzeczy)

Chociaż może to nie być bardzo przyjemna myśl, spróbuj pamiętać, że nic nie jest wieczne i że mamy tylko bardzo ograniczony czas dany nam na ziemi. Pielęgnuj każdy dzień, w którym się budzisz i wracaj do tej myśli za każdym razem, gdy coś lub ktoś Ciebie zdenerwował. Będzie miało to dobry wpływ na sposób, w jaki podejmujesz decyzje.

14. Nie porównuj się z innymi

Jest to bardzo ważny punkt, który pozwoli Ci żyć bardziej świadomie. W dobie kreowania idealnego obrazu życia w mediach społecznościowych bardzo łatwo jest popaść w tę pułapkę. Dlatego ważne jest, żeby docenić różnice między nami wszystkimi. Poczuj się przez nich zainspirowany, zamiast odczuwać zazdrość.

15. I ostatnie, ale nie mniej ważne: medytuj

Można żyć świadomie bez praktykowania medytacji, ale wszystkie badania mówią nam, że medytacja jest najlepszym sposobem, aby stać się bardziej świadomym i uspokoić swój umysł.


I przede wszystkim pamiętaj: świadome życie wymaga praktyki. Nie możemy się zmienić z dnia na dzień, ani nie powinniśmy.

Aby pomóc Ci żyć bardziej świadomie, przygotowaliśmy trzy różne habit trackery, które możesz pobrać w formacie PDF. Pierwszy habit tracker pomoże Ci zacząć bardziej świadomie żyć. Drugi jest powiązany z naszymi produktami. Natomiast trzeci jest pusty, to ty decydujesz, co chcesz tam wpisać.

Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł. Podziel się z nami Twoimi ulubionymi sposobami na świadome życie.

Daj się zainspirować

Powrót do artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *