4 powody, dla których wybór Natural Mojo pomoże Tobie i planecie

Nl Waste Packaging

Nasza firma powstała w 2015 roku. To właśnie wtedy postanowiliśmy stworzyć innowacyjne produkty oparte na superfoods. Od samego początku, naszą misją była dieta oparta na pysznych produktach pochodzenia roślinnego.

Nasze koktajle nigdy nie były typowymi koktajlami białkowymi, które stosuje się w trakcie lub po treningu. Fit Shake, to pełnowartościowy zamiennik posiłku. Zawiera właściwe proporcje białka, węglowodanów, tłuszczy, błonnika, witamin i minerałów, które wzmacniają efekty odżywcze i korzyści płynące z naszej innowacyjnej formuły.

Kolejnym celem naszej firmy było przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz zminimalizowanie ilości odpadów. Poniżej wyjaśniamy, jak udało nam się tego dokonać 5 lat temu. Chcemy jednak zaznaczyć, że dzięki szybko rozwijającej się technologii, nadal udoskonalamy nasz produkt.

Domowe odpady żywnościowe

Gospodarstwa domowe są odpowiedzialne za ponad połowę wszystkich odpadów żywnościowych w UE (47 mln ton), przy czym 70% odpadów żywnościowych powstaje na poziomie gospodarstw domowych.

  1. Naszym rozwiązaniem tego problemu było stworzenie gamy odżywczych, pełnowartościowych zamienników posiłków. Jedna puszka Fit Shake’a starcza na 20 posiłków, a okres przydatności do spożycia to 24 miesiące – oznacza to radykalne zmniejszenie odpadów żywnościowych w gospodarstwach domowych.
  2. Nasze Fit Shaki mają suchą formułę: brak wody oznacza brak bakterii (ponieważ nie mogą one przeżyć), które mogłyby zepsuć jedzenie, a więc tym samym spada poziom marnowania żywności. W składzie naszych koktajli nie ma sztucznych konserwantów. Produkt nie psuje się jak inne pożywienie, dzięki czemu można się nim cieszyć nawet przez 24 miesiące.

Ciężko pracujemy, aby zminimalizować ilość odpadów naturalnych, ale również i plastiku. Nasze puszki ważą tylko 60 g. Oznacza to, że spożywając Fit Shake’a wyłącznie na lunch lub kolację przez cały rok zostałoby zużytych tylko 18 puszek (przy dziennej diecie 2000Kcal), ważących 1,08 kg.

3. Odpady produkcyjne. Każdego roku w łańcuchu dostaw powstaje znaczna ilość odpadów, na przykład na podstawie kształtu, kolorów i odmian każdego pojedynczego produktu, Te aspekty nie są istotne dla naszej produkcji, jako że nasze koktajle są produktem suchym.

4. Nasza firma promuje dietę roślinną, która ma ogromny wpływ na środowisko. Dieta roślinna może przeciwdziałać zmianom klimatycznym, chroni zasoby wodne, wiele gatunków zwierząt i chroni atmosferę. Nasz produkt jest odpowiedni dla każdego, kto chce w bezpieczny i prosty sposób pomóc sobie i naszej planecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *