9 wskazówek, jak prawidłowo przeprowadzić detoksykację organizmu!

Gdybyśmy mogli usunąć wszystkie czynniki zewnętrzne, takie jak ubrania, które nosimy, miasta, w których mieszkamy i żywność, którą jemy, to nasze ciało miałoby wystarczająco czasu na samoleczenie i samooczyszczanie.

Jednak wszystkie oddziaływujące na nas czynniki, takie jak chemikalia i toksyny w powietrzu, którym oddychamy i w przetworzonej żywności, którą jemy, utrudniają naszemu organizmowi szybką regenerację i spowalniają procesy oczyszczania.

Dlatego warto od czasu do czasu wspomóc organizm w procesie detoksykacji i dać mu zasłużony odpoczynek.

Ogólnie zaleca się pościć codziennie przez co najmniej 12 godzin, z czego ciało potrzebuje około 8 godz., aby przetworzyć ostatni spożyty pokarm i około 4 godz., aby umożliwić detoksykację. Proces oczyszczania rozpoczyna się w naszej wątrobie, ale nerki, płuca i jelita również odgrywają przy tym ważną rolę.

Dlatego rekomendujemy raz na jakiś czas zrobić 28-dniową kurację oczyszczającą z naszym produktem pure body. Po tej kuracji można zauważyć pozytywne rezultaty!

Nm Vibegarden Detoxing 2
  • Usuń z diety pokarmy, które zakłócają naturalny proces detoksykacji. Należą do nich cukier (także fruktoza), tłuszcze trans oraz nabiał, soja, kukurydza i produkty zawierające gluten.
  • Wprowadź nasz pure body do swojej codziennej rutyny detoksykacyjnej Produkt ten jest bogaty w superfoods, takie jka spirulina, karczoch, imbir, czy mniszek lekarski, które wspomagają proces oczyszczania organizmu. Jedno opakowanie zawiera dokładnie 28 porcji.
Nm Vibegarden Detoxing 1
  • Włącz do swojego jadłospisu pokarmy, które wspierają naturalną detoksykację, takie jak: orzechy i nasiona (migdały, nasiona słonecznika, nasiona lnu, orzechy włoskie), białka (ciecierzyca, komosa ryżowa, edamame, ryby), rośliny strączkowe (fasola, soczewica), owoce i warzywa (kapusta, buraki, czosnek, imbir).
  • Wspieraj pracę jelit, na przykład poprzez przyjmowanie probiotyków, które zwiększą liczbę dobrych bakterii w organizmie, co pomaga w detoksykacji i skuteczniejszym wchłanianiu składników odżywczych.
  • Redukuj stany zapalne – na przykład poprzez dodanie do diety kwasów tłuszczowych omega-3, nasion chia lub kurkuminy.
Nm Vibegarden Detoxing 3
  • Wspieraj swój układ odpornościowy: wysypiaj się, unikaj dodatkowego stresu, przyjmuj suplementy diety z witaminą C oraz D.
  • Minimalizuj kontakt z toksynami! Obejmuje to chemiczne środki czystości, plastik, przetworzoną żywność. Staraj się unikać miejsc z dużą ilością toksyn w powietrzu. Jeżeli mieszkasz w mieście, które w okresie grzewczym boryka się ze smogiem, to nie opuszczaj domu bez maseczki z filtrem.
  • To jest dość oczywiste: pij dużo wody!
  • Staraj się ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu. Pocenie się pomoże również wypłukać toksyny z organizmu, a dodatkowy ruch zwiększy przepływ krwi w organizmie i podkręci metabolizm. Dodatkową pomocą mogą być ćwicznia z wałkiem, które stymulują wątrobę i układ trawienny.Przygotowaliśmy dla Ciebie pure body habit tracker, który możesz pobrać tutaj:

Daj się zainspirować

Powrót do artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *