Chlorella: czym jest i dlaczego organizm jej potrzebuje?

Blog Article Chlorella

Chlorella to słodkowodne mikroalgi bogate w aminokwasy oraz witaminy i minerały, które mają korzyści dla ogólnego zdrowia. Zawiera witaminy A, B, C i E, a także żelazo, magnez, cynk i duże ilości białka. 

Największą zaletą chlorelli są tłuszcze wielonienasycone, w szczególności kwasy tłuszczowe omega-3 oraz silne właściwości przeciwutleniające. Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędnymi tłuszczami wielonienasyconymi, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu komórek i pracy mózgu. Spożywanie ich wiąże się również ze zmniejszonym ryzykiem chorób serca, zmniejszonym stanem zapalnym oraz poprawą kondycji kości. 

Organizm, mimo dużego zapotrzebowania na tłuszcze omega-3, nie jest w stanie ich sam wyprodukować, dlatego tak ważna jest bogata w tłuszcze dieta i/lub suplementy żywieniowe. 

Kolejną, ważną zaletą chlorelli jest wysoki poziom antyoksydantów. Przeciwutleniacze odgrywają główną rolę w neutralizowaniu wolnych rodników w organizmie. Wolne rodniki wywołują stres oksydacyjny, którego działanie powoduje uszkodzenie komórek i tkanek, a co za tym idzie, przedwczesne starzenie się. 

Skąd ten artykuł i dlaczego teraz? Odpowiedź jest prosta: to najwyższy czas, aby chlorella stała się częścią Waszego życia. Dobra wiadomość jest taka, że będzie to bardzo proste. Jednym z głównych składników naszych kapsułek Pure Glow jest chlorella. Główne działanie Pure Glow? Ochrona skóry przed wolnymi rodnikami i przedwczesnym starzeniem się, a także zmniejszenie stanów zapalnych. Pure Glow to produkt, którego niesamowite korzyści poprawią jakość Waszego życia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *