FAQ – Ogólne

Czym jest Natural Mojo?

Natural Mojo oferuje suplementy diety, substytuty dietetyczne oraz herbaty. Dzięki zawartym w nich superfoods zapewniają one odnowę energii, utratę wagi lub przyrost masy mięśniowej. Nasze suplementy diety w kategorii Daily Greens oraz kapsułki Fit Caps to produkty naturalne, wegańskie, bez glutenu i laktozy. Natomiast substytuty dietetyczne dostępne w kategorii Body Shape oraz koktajl proteinowy Whey Vanilla są w 100% wegetariańskie i bezglutenowe.

Jaka jest różnica między suplementem a substytutem żywności?

Suplement diety, taki jak na przykład Daily Greens, jest skoncentrowanym źródłem składników odżywczych, ale nie zastępuje posiłku i jest przyjmowany jako część zdrowej i zbilansowanej diety. Substytut żywnościowy, taki jak Body Shape, zastępuje posiłek i jest konsumowany jako część naszego codziennego jadłospisu, zachowując przy tym zdrową i zrównoważoną dietę.

Czym są superfoods?

Superfoods to naturalne produkty spożywcze (zboża, rośliny, wodorosty morskie, nasiona, owoce i warzywa), szczególnie bogate w niezbędne składniki odżywcze, takie jak kwasy tłuszczowe (omega 3/6/9), białka, witaminy, minerały, niezbędne aminokwasy, przeciwutleniacze i chlorofil.

W jakim wieku można zacząć spożywać produkty Natural Mojo?

Produkty Fit nie są zalecane dla dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia. Zawierają bowiem białka, które mogą ingerować w prawidłowy wzrost i rozwój organizmu. W przypadku innych produktów z naszego asortymentu radzimy zasięgnąć porady lekarza.

Czy mogę spożywać produkty Natural Mojo podczas ciąży lub karmienia piersią?

Nasze produkty są naturalne, więc nie ma przeciwskazań w spożywaniu ich podczas ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Każdy organizm jest jednak inny i zawsze zalecamy, aby rozpoczęciem ich stosowania skonsultować się z lekarzem. Mimo to, w okresie ciąży i karmienia piersią nie zalecamy stosowania poniższych produktów:

  • Fit Caps i Power Focus (zawierają kofeinę),
  • PuriTea (zawierają zieloną herbatę),
  • ActiviTea (zawierają herbatę Mate),
  • Diet Caps i Carb Blocker (nie powinny być stosowane podczas ciąży, ponieważ w tym okresie niezwykle ważne jest dostarczenie niezbędnych składników dziecku i nie zaleca się w tym czasie diety redukcyjnej).

Produkty oraz ich zastosowanie opisane są szczegółowo na naszej stronie internetowej.

Nie mam pewności, czy spodoba mi się smak produktów Natural Mojo. Czy wysyłacie próbki swoich produktów?

Nie wysyłamy próbek naszych produktów, ale opinie użytkowników na temat smaków można znaleźć w mediach społecznościowych. Szukaj ich, używając hashtaga #naturalmojo lub na naszych oficjalnych profilach.

Nie piję krowiego mleka. Jakiego innego produktu mogę użyć do przygotowania shake’a Natural Mojo?

Do zmiksowania shake’a możesz użyć także mleka roślinnego. Doskonale sprawdzi się na przykład mleko sojowe, ryżowe, kokosowe, owsiane czy z orzechów laskowych. Napoje te są dużo lżejsze i łatwiejsze do strawienia niż mleko krowie. Nasze produkty można również połączyć z jogurtem lub sokami owocowymi.

Gdzie produkowane są produkty Natural Mojo?

Nasze produkty wytwarzane są na południu Niemiec, niedaleko Monachium. Współpracujemy z producentem, który posiada certyfikat IFS (International Food Standard). Jest to niezależny, międzynarodowy atest, dedykowany firmom mającym w swojej ofercie wyłącznie produkty wysokiej jakości (zarówno pod względem pochodzenia, jak również procesu produkcji).

Czy produkty Natural Mojo można gotować lub mieszać z gorącym mlekiem?

Składniki Superfoods są wrażliwe na wysokie temperatury, więc można je mieszać z gorącym, ale niewrzącym mlekiem lub napojem. Nasze produkty nie są przeznaczone do gotowania, ale możesz włączyć shake’i Body Shape do swoich przepisów, wzbogacając posiłki o dodatkową porcję białka. Nie zapomnij podzielić się swoimi przepisami, oznaczając je hashtagami #naturalmojo i #healthyishappy!

Czy produkty Natural Mojo zawierają GMO?

Nasze produkty nie zawierają GMO.

Czy produkty Natural Mojo zawierają gluten i fruktozę?

Nasze produkty nie zawierają glutenu, ale wszystkie mają w składzie fruktozę. Jest ona także składnikiem naszych aromatów.

Czy produkty Natural Mojo zawierają substancje słodzące?

Dodajemy do naszych produktów wyłącznie naturalne słodziki, takie jak stewia. Składy poszczególnych produktów opisane są szczegółowo na naszej stronie oraz na wszystkich etykietach.

Czy produkty Natural Mojo są odpowiednie dla diabetyków oraz osób na diecie z niskim IG?

To kwestia indywidualna i nie jesteśmy w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie/ Składniki, na które powinni szczególnie uważać diabetycy, to węglowodany i cukry. Węglowodany występują pod postacią cukru, bądź są w niego metabolizowane, co sprawia, że rośnie jego poziom we krwi.

  • Fit Shaki zawierają węglowodany.
  • Power Focus zawiera glukozę.
  • Daily Greens i Body Power mają w składzie niewielką ilość cukru i węglowodanów.
  • Kapsułki zawierają niewielką ilość węglowodanów.

Zalecamy zatem skonsultowanie się z lekarzem lub dietetykiem, mając na uwadze ilość węglowodanów i cukrów w pojedynczej porcji wybranego produktu.

Czy akcesoria Natural Mojo można wkładać do mikrofalówki?

Nie zalecamy wkładania naszych akcesoriów do mikrofalówki. Tyczy się to w szczególności przedmiotów wykonanych z metalu (kubek termiczny) czy plastiku (shaker). Nasze szklane produkty również nie są przeznaczone do użytku w mikrofali, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo, że ulegną one uszkodzeniu.


Powrót do listy FAQ