Godzina dla Ziemi 2020

Earth Hour

28 marca o godzinie 20:30 ludzie na całym świecie wyłączają światła na godzinę. Ten czas należy tylko do Ziemi.

Godzina dla Ziemi, to największa globalna kampania na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Celem tego symbolicznego i pokojowego działania jest przypomnienie politykom i gospodarce o znaczeniu ochrony środowiska i klimatu. W końcu postępujące globalne ocieplenie może mieć fatalne skutki, takie jak wymieranie gatunków, wzrost pożarów lasów i susze.

Pierwsza godzina dla Ziemi miała miejsce w Sydney w 2007 roku, kiedy to 2,2 miliona gospodarstw domowych wyłączyło światła na godzinę po wezwaniu z WWF Australia. Tegoroczna Godzina dla Ziemi również ma się odbyć pomimo kryzysu związanego z pandemią. Zwłaszcza w tym czasie społecznego dystansu, tego rodzaju działanie na skalę światową stwarza poczucie spójności i wspólnoty. Razem możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy!

Zapisaliśmy dla ciebie kilka pomysłów, co możesz zrobić w tym czasie:

Medytacja

Zdystansuj się od złych myśli i stresu. Postaraj się zredukować czynniki rozpraszające do minimum. Wyłącz światło i wycisz telefon. Pozwól sobie na zebranie nowych sił podczas medytacji.

Joga przy blasku świec

Migające światło samych świec wywołuje u wielu osób odprężenie i poczucie bezpieczeństwa. Co sądzisz o postawieniu ich wokół maty do jogi i wykonaniu kilku ćwiczeń? Dodatkowo możesz włączyć playlistę stworzoną specjalnie do jogi.

Romantyczna kolacja

Proszę nie gasić jeszcze świec! Przygotuj trochę więcej owoców i warzyw, a następnie zabierz siebie na romantyczną kolację, pełną zdrowia. Daj sobie czas, w końcu masz aż godzinę aby delektować się przygotowanymi przez siebie przysmakami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *