Jak ważne jest bycie nieproduktywnym?

Wszędzie na około czytamy, jak ważne jest bycie produktywnym, szczególnie podczas kwarantanny. Jak ważne jest mieć zaplanowany dzień od deski do deski. Jak najlepiej zorganizować sobie czas i maksymalnie go wykorzystać.

Jednak bycie produktywnym przez cały czas może w wielu przypadkach prowadzić do niekorzystnych konsekwencji zarówno dla zdrowia, jak i dla jakości wykonywanych przez nas zadań.

W dzisiejszych czasach bardzo łatwo być dostępnym 24/7. Instagram, Messenger, Whatsapp – wszystkie wymienione aplikacje powodują, że zapomnieliśmy jak ważne jest raz na jakiś czas zdecydować się na „switch off”. Co więcej, im dłużej tkwimy w nurcie niekończących się obrazów i informacji, tym trudniej nam podjąć decyzję o przerwaniu tego niezdrowego nawyku.

Pozwólmy sobie na lenistwo. Pozwólmy na nicnierobienie. W odpowiedniej ilości te dwie rzeczy nie muszą mieć negatywnego wpływu na nasze życie. Mogą przynieść odpoczynek ciału. Mogą sprawić, że nasz umysł przestanie chociaż na chwilę pracować.

Pod spodem znajdziecie kilka sztuczek, które warto wykorzystać w tzw. „nieproduktywny dzień”:

  • Wyłącz alarm przed pójściem spać. W ten sposób obudzisz się wtedy, kiedy Twoje ciało uzna to za konieczne.
  • Zjedz śniadanie w łóżku. Czy tylko my śniadanie i poranną kawę konsumujemy czytając maile z pracy? Przygotuj sobie swoje ulubione danie, zakop się w pościeli i delektuj się każdym smakiem.
  • Powróć do swojego dzieciństwa. Może uznacie to za szalone, ale nawet w wieku dorosłym, człowiek potrzebuje odrobiny zabawy. Odkop swoją ulubioną książkę z dzieciństwa lub film animowany. Poczuj ponownie tę beztroskę.
  • Zakupy online. Tak, tak…nie ma nic złego w shoppingu, o ile pieniądze wydaje się z rozwagą.
  • Zagraj w grę online. Badania wykazały, jak wiele korzyści uzyskać z gry online, np. złagodzenie stresu lub rozwój różnorakich umiejętności.

Daj nam znać, jaki jest Twój ulubiony sposób na bycie nieproduktywnym, śledź nas na Instagramie i użyj #mindfulmonday.

Daj się zainspirować

Powrót do artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *