Kształtowanie jutra

Shape New Future

Niepewność wydaje się być tematem roku 2020. Na pewne rzeczy nie mamy wpływu, dlatego zamiast stawiać im opór, powinniśmy nauczyć się przyjmować je jako szansę. Ponieważ kiedy nic nie jest pewne, wszystko staje się możliwe.

Tworzenie długoterminowych planów stało się w zasadzie niemożliwe, co oznacza, że jesteśmy zmuszeni zwolnić tempo naszego życia. Niekoniecznie musi być to coś złego. Daje nam to szansę, aby docenić drobne rzeczy, które sprawiają, że czujemy się żywi i wypełniają nas czystą radością; słońce, świeże powietrze, uśmiech na twarzy bliskiej nam osoby, czas na ugotowanie czegoś pysznego na obiad lub kolację.

Na świecie zachodzą wielkie zmiany. Czego możemy się spodziewać po Nowym Jutrze? Czy korporacje zrezygnują z wynajmu ogromnych przestrzeni biurowych na rzecz pracy zdalnej? Czy będziemy przykładać większą uwagę do naszego otoczenia? Dbać o ład i harmonię w naszym domu? Czy troska o swoją rodzinę i przyjaciół nadal będzie naszym priorytetem, czy jednak powrócimy do egocentrycznego trybu życia?

Wydarzenia z pierwszej połowy 2020 roku były traumatyczne, ale dzięki nim wypracowaliśmy w sobie większy poziom świadomości. Jesteśmy świadomi naszego stylu życia i konsekwencji jakie on za sobą niesie. Każda podjęta przez nas decyzja i dokonany wybór ma wpływ na nas samych, nasze społeczeństwo i środowisko.

Oto kilka rzeczy, które warto zapamiętać:

  • Uczymy się na przeżytych doświadczeniach, dlatego na kilka ostatnich miesięcy możemy spojrzeć jak na niezły materiał do nauki.
  • Dystans społeczny fizycznie nas od siebie oddalił, ale mentalnie nigdy nie byliśmy większą wspólnotą.
  • Nauczyliśmy się efektywnie zarządzać czasem.
  • Upadliśmy na samo dno, ale powróciliśmy jako silniejsze społeczeństwo.
  • To nie pierwszy raz kiedy i nie ostatni raz, kiedy przyjdzie nam pokonać przeciwności losu. Damy radę.

Jak Wy widzicie naszą przyszłość? Jak kształtuje się nasze jutro? Obserwujcie nas na Instagramie, używajcie hashtagu #minduflmonday i komentujcie nasze mindufl posty w każdy poniedziałek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *