Nasze składniki z super mocami

Czy jesteś gotów zakochać się ponownie? W takim razie wybierz się z nami w podróż i poznaj super moce naszych składników z całego świata. Pełne cennych witamin, minerałów i składników odżywczych o silnym działaniu przeciwutleniającym, są nie tylko niezwykle smaczne, ale również najlepsze dla Twojego piękna i Twojego Mojo.

#heybeautiful #mymojo

Zielona moc dla skóry: spirulina

Alga spirulina była używana jako cenny składnik już przez Azteków i w królestwie Kanem nad jeziorem Czad. Ze względu na wyjątkowe walory odżywcze, w ostatnich latach stała się jednym z najpopularniejszych suplementów diety.

Spirulina jest niezwykle bogata w białko, żelazo, witaminy, minerały, pierwiastki śladowe i aminokwasy, które są niezbędne do wielu funkcji zachodzących pod naszą skórą. Witamina B3 reguluje na przykład powstawanie kolagenu oraz nawilżanie, a także stanowi naturalną ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Odkryj jej super moce w:

Fit meets slim: jagody acai

Te małe jagody, w smaku przypominające orzechy i czekoladę, pochodzą z amazońskich lasów deszczowych, w których szamani od dawna wykorzystują je do promowania zdrowia. Kto chce spróbować świeżych owoców acai, musi odważyć się wejść głęboko w las deszczowy, ponieważ te cudowne jagody muszą zostać przetworzone tuż po zebraniu, aby nie utracić żadnego ze swoich cennych składników.

Niskokaloryczne jagody acai mają silne działanie przeciwutleniające i są bogate w zdrowe tłuszcze, które dostarczają organizmowi energii i stymulują przemianę materii. Są również znane z działania hamującego apetyt i obniżającego poziom cholesterolu. Nic dziwnego, że wiele hollywoodzkich gwiazd stawia „na magiczną jagodę”.

Odkryj ich super moce w:

Forever young: owoc granatu

Dojrzewający w Azji Zachodniej i Środkowej owoc granatu jest jednym z najstarszych owoców wykorzystywanych przez ludzkość. To nie przypadek, że jest symbolem płodności i wiecznej młodości. Zgodnie z dzisiejszym stanem wiedzy granaty zawierają wysoce skuteczne substancje przeciwstarzeniowe, które faktycznie pomagają przeciwdziałać przedwczesnemu starzeniu się.

Spośród wszystkich owoców granat jest szczególnie znany z działania przeciwutleniającego. Mówi się, że zawarte w nim polifenole, liczniejsze niż w zielonej herbacie czy czerwonym winie, chronią przed rakiem i chorobami układu krążenia, zmniejszają stan zapalny i spowalniają proces starzenia się poprzez wychwytywanie i wiązanie wolnych rodników.

Odkryj jego super moce w:

Fascynujący blask o wewnętrznych wartościach: bambus

Chińczycy od tysięcy lat stosują bambus na wiele różnych sposobów – również w medycynie tradycyjnej. Ma on także szczególne znaczenie w sztuce chińskiej i wraz z orchideą, chryzantemą i śliwką uosabia „wspaniałą czwórkę”.

Bambus od dawna cieszy się dużym popytem w azjatyckim świecie kosmetyków. Mówi się, że zwiększa blask skóry. Jest fantastycznym źródłem minerałów, ma właściwości przeciwzapalne i kojące oraz działa jako silny przeciwutleniacz przeciw przedwczesnemu starzeniu się i marszczeniu skóry.

Odkryj jego super moce w:

Pełna koncentracja na witaminie C: camu camu

Camu Camu rośnie w amazońskich lasach deszczowych. Mówi się, że peruwiańskie i kolumbijskie plemiona wykorzystywały te jagody do wzmocnienia układu odpornościowego i higieny jamy ustnej.

Nic dziwnego: camu camu jest owocem o najwyższej zawartości witaminy C – jedna jagoda zawiera około 30 razy więcej witaminy C niż pomarańcza. Witamina C redukuje zmarszczki, zapewnia równomierną cerę i nawilża skórę.

Odkryj jej super moce w:

 

Eliksir życia z Dalekiego Wschodu: zielona herbata

W Chinach istnieją setki rodzajów zielonej herbaty. Legenda głosi, że cesarz Shennong odkrył efekty działania zielonej herbaty 5 000 lat temu. Jednakże, jest ona używana jako herbata dopiero od czasów dynastii Ming w XIV wieku.

Mówi się, że zielona herbata szczególnie dobrze zaopatruje komórki w tlen i składniki odżywcze. Zawiera kofeinę, taninę, witaminy i mikroelementy i co również ważne, ponad 50% polifenolu – bardzo skutecznego przeciwutleniacza, który pomaga w ochronie i regularnej odnowie skóry.

Odkryj jej super moce w:

Cudowny owoc po afrykańsku: baobab

W Afryce baobab jest uważany za drzewo życia. Może osiągnąć wiek do 2000 lat i jest ceniony w żywieniu oraz medycynie za swoje składniki zawarte w korzeniach, kwiatach, owocach, a nawet korze.

Mimo, że import do UE jest dozwolony dopiero od 2008 r., w międzyczasie owoc baobabu awansował u nas do rangi supergwiazdy w dziedzinie urody, jeśli chodzi o pielęgnację skóry z efektem przeciwstarzeniowym, napinanie skóry i produkty do pielęgnacji włosów. Owoce z cennym proszkiem suszą się bezpośrednio na drzewie, co oznacza, że proszek można ekstrahować bezpośrednio i przechowywać w czystej postaci bez dodatku konserwantów.

Owoc baobabu jest prawdziwie uniwersalny i zawiera sześć razy więcej witaminy C niż pomarańcza, dwa razy więcej wapnia niż szklanka mleka, więcej żelaza niż stek, wiele cennych minerałów i substancji balastowych oraz więcej przeciwutleniaczy niż jakikolwiek inny owoc na świecie.

Więcej super mocy? – To niemożliwe.

Odkryj jego super moce w:

Przeżyj swój żółty cud: kurkuma

Kurkuma jest jednym z najważniejszych składników curry i integralną częścią kuchni indyjskiej. Ale czy wiedziałeś, że jest ona również stosowana jako barwnik w kosmetykach i ajurwedzie, a w medycynie tradycyjnej zarówno jako wewnętrzna, jak i zewnętrzna substancja czynna?

Dzięki swojej ostrości kurkuma jest przepysznym i skutecznym spalaczem tłuszczu, który pobudza krążenie krwi i wspomaga funkcję detoksykacyjną organizmu. Dzięki witaminom, ale także cynkowi, wapniowi i potasowi zapewnia zdrowe paznokcie, a jej przeciwutleniający składnik, kurkumina, jest znany z właściwości przeciwzapalnych i antybakteryjnych.

Odkryj jej super moce w:

NASZE ULUBIONE PRODUKTY