Wszystko, co warto wiedzieć o naszych Fit Shake’ach

Na pewno słyszeliście już o naszych Fit Shake’ach. Chcemy przybliżyć Wam nieco bardziej te produkty, abyście zrozumieli, czym dokładnie są, z czego się składają i jak działają.

Krótko mówiąc, nasze Fit Shaki to zamienniki posiłku, które w ramach niskokalorycznej diety mogą prowadzić do redukcji wagi ciała. Istnieje już bardzo dużo takich produktów na rynku, jednak żaden z nich nie spełniał naszych oczekiwań, dlatego stworzyliśmy własną wersję. Poniżej dowiecie się, co sprawia, że nasze Fit Shaki są wyjątkowe.

Czym jest zamiennik posiłku?

Najpierw omówmy pokrótce, czym jest produkt zastępujący posiłek. Jest to pojęcie stosowane w nauce żywienia i zostało ustanowione przez UE w dyrektywie (Dyrektywa Komisji 96/8/WE z dnia 26 lutego 1996 r. w sprawie żywności przeznaczonej do użycia w dietach o obniżonej energetyczności¹). Zamiennik posiłku, to artykuł spożywczy do odżywiania niskokalorycznego w celu zmniejszenia wagi ciała, tzn. „żywność przeznaczona do użycia w dietach o ograniczonej zawartości energii w celu redukcji masy ciała, to żywność specjalnie przygotowana, która użyta zgodnie z instrukcją producenta zastępuje całkowicie lub częściowo całodzienną dietę.” Niniejsza dyrektywa reguluje w szczególności, jakie właściwości muszą mieć dane artykuły spożywcze, aby można je było nazywać zamiennikami posiłku.

Istnieje też inna uchwała regulująca, co producent może powiedzieć o sposobie działania produktu w odniesieniu do zmniejszenia wagi ciała. Mamy na myśli unijne rozporządzenie Health Claims (pełna nazwa brzmi „Rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci. Tekst mający znaczenie dla EOG²). W tym rozporządzeniu jest mowa o „zamiennikach posiłku w celu kontroli masy ciała” i rozróżnia się dwie sytuacje: 1. „Zastąpienie dwóch posiłków dziennie w diecie niskokalorycznej zamiennikami posiłku pomaga w utracie wagi”, oraz 2. „Zastąpienie jednego posiłku dziennie w diecie niskokalorycznej zamiennikiem posiłku pomaga w utrzymaniu masy ciała po utracie wagi”. Na pewno słyszeliście już o obydwóch sytuacjach lub czytaliście o nich na naszej stronie internetowej.

To wszystko oznacza konkretnie: nasze Fit Shaki działają jako pełnowartościowy zamiennik posiłku. Posiadają wszystkie makro- i mikroelementy, które zwykle są zawarte w pojedynczym posiłku. Podczas gdy wykluczenie któregokolwiek z trzech makroskładników odżywczych (tłuszcz, białko, węglowodany) z diety, może wpłynąć na prawidłową pracę metabolizmu, nasze koktajle Fit Shakes zawierają wszystkie trzy z nich, więc nie musicie się o to martwić. Dzięki zawartości białka, tłuszczów i węglowodanów dostarczycie swojemu organizmowi źródła energii, których potrzebuje do optymalnego funkcjonowania.

Sposób działania naszych Fit Shake’ów

W celu uzyskania maksymalnej korzyści ze stosowania naszych Fit Shake’ów, ważne jest, aby stały się one częścią świadomego stylu życia. Oznacza to połączenie naszych shake’ów ze zbilansowaną i zdrową dietą, wystarczającą ilością snu oraz aktywnością fizyczną.

Nasze shaki nie są szybkim rozwiązaniem, tzn. aby uzyskać zamierzone efekty, należy je stosować regularnie i konsekwentnie. Można zastąpić nimi 1 do 2 posiłków dziennie w zależności od Waszych osobistych celów. Jeśli dążycie do zmniejszenia wagi ciała, możecie zastąpić 2 posiłki dziennie dostarczając organizmowi tym samym odpowiedniej ilości składników odżywczych. Jeśli jesteście zadowoleni ze swojej aktualnej wagi, możecie zastąpić jeden posiłek dziennie jako część Waszej ogólnej, świadomej praktyki żywieniowej. Jeżeli Waszym celem jest przybranie na wadze, wtedy możecie spożywać dodatkowo do swoich posiłków do dwóch porcji koktajli dziennie. Nasze shaki nie zastępują w 100% codziennej diety, lecz są jej uzupełnieniem i służą do wspierania świadomego i zdrowego stylu życia.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, dzięki którym można odżywiać się bardziej uważnie i świadomie. Należy zwracać uwagę, aby codziennie przyjmować wystarczającą ilość płynów (najlepiej 2-3 litry wody lub niesłodzonej herbaty). Najważniejszą rolę odgrywa przy tym zbilansowana i zróżnicowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Nasze shaki nie zastąpią zdrowego stylu życia. Są idealnym uzupełnieniem niskokalorycznej diety i pomogą Wam w osiągnięciu postawionego sobie celu.

Zamiennik posiłku vs. zwykły proteinowy shake

Niektórzy ludzie mylą zamienniki posiłku z proteinowymi shake’ami, które przyjmują np. sportowcy po treningu. Między tymi produktami można znaleźć jednak wiele różnic.

Najpierw jednak oczywiste informacje: czysto proteinowe shaki nie odpowiadają wyżej wspomnianej dyrektywie 96/8/WE i nie są żywnością przeznaczoną do użycia w dietach o ograniczonej zawartości energii w celu redukcji masy ciała. Koktajle proteinowe mają za zadanie pokryć zwiększone zapotrzebowanie na białko w organizmie w sytuacjach, kiedy jest to wymagane, na przykład po treningu.

Zasadniczo istnieją znaczne różnice w odniesieniu do zawartości substancji odżywczych obydwóch typów produktów: koktajle proteinowe przeznaczone dla sportowców dostarczają głównie białko. Natomiast zamienniki posiłku, np. Fit Shaki mają znacznie więcej do zaoferowania oprócz białka, przede wszystkim 24 witaminy i minerały. W odróżnieniu do innych produktów zastępujących posiłki, nasze Fit Shaki zawierają superfoods takie jak matcha, kokos i papaja. Tym samym dostarczają dodatkowe wartościowe składniki odżywcze.

Warto zapamiętać: proteinowe odżywki nie mogą zastąpić żadnego posiłku i zawierają znacznie mniej substancji odżywczych niż nasze Fit Shaki.

W odróżnieniu od wielu proteinowych shake’ów, które zawierają przeważnie jedno źródło aminokwasów, w naszych Fit Shake’ach znajdziecie aż 3 różne źródła, w tym zarówno roślinne (białko sojowe i grochu), jak i nieroślinne białko (białko serwatkowe). Takie połączenie umożliwia ciału uzyskiwanie aminokwasów zarówno szybko jak i wolno przyswajalnych. Dzięki temu organizm przez wiele godzin po spożyciu Fit Shake’a ma dostęp do tych aminokwasów.

Poza tym nasze Fit Shaki są czymś więcej niż odżywką proteinową, ponieważ pokrywają zapotrzebowanie na energię (kalorie) oraz główne substancje odżywcze takie jak witaminy i minerały. Do optymalnego funkcjonowania ciało potrzebuje połączenia tych substancji odżywczych, ponieważ nie może funkcjonować właściwie, jeżeli będzie otrzymywało tylko białko.

Rozwój i produkcja

Zanim przejdziemy do składników znajdujących się w Fit Shake’ach, chcemy przybliżyć Wam proces ich powstawania i produkcji. Nasz dział produktowy w Berlinie jest kierowany przez renomowaną specjalistkę ds. żywienia. Razem ze swoim zespołem opracowuje ona  każdy z naszych produktów, a więc i Fit Shaki. W oparciu o wyniki badań i ścisłe unijne wytyczne, pod jej czujnym okiem są tworzone, testowane i ulepszane różne produkty. Jedynie najlepsze z nich są wprowadzane do asortymentu Natural Mojo, w tym również nasze Fit Shaki.

Made in Germany: pracujemy wyłącznie z producentami żywności posiadającymi certyfikat IFS w południowych Niemczech i w Hamburgu, którzy dysponują najlepiej wyposażonymi laboratoriami i zakładami produkcyjnymi. Każdy etap produkcji jest nadzorowany przez zespół specjalistów ds. jakości i bezpieczeństwa produkcji żywności. IFS (International Food Standard) to niezależna, międzynarodowo uznawana i bardzo znana certyfikacja, którą przedsiębiorstwa otrzymują tylko wtedy, gdy zachowują najwyższe standardy jakości podczas zakupów, zaopatrzenia i produkcji. Coroczne audyty przeprowadzane przez niezależne przedsiębiorstwa są nieodzowną częścią certyfikacji. Z tego powodu nie ma mowy o współpracy z dostawcami, którzy oferują składniki niskiej jakości. Przeciwnie: naszym celem jest zagwarantowanie najwyższej jakości produktów. Pracujemy tylko z wiodącymi ekspertami i wybranymi dostawcami naszych składników.

Najlepsze składniki

Obecnie w bardzo łatwy sposób można zdobyć tanie surowce i szybko wyprodukować z nich bardzo tani produkt. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nasza firma stawia tylko i wyłącznie na składniki najwyższej jakości od sprawdzonych dostawców w ramach certyfikacji IFS.

Jesteśmy wielkimi fanami naszych własnych produktów i nie uznajemy żadnych kompromisów jeżeli chodzi o ich jakość. Wierzymy, że należy kupować wyłącznie najlepsze składniki. Ważnym aspektem dla nas jest również kraj ich pochodzenia. 

Oto lista składników i krajów ich pochodzenia:

  • Białko grochu i białko serwatkowe oraz skrobia ryżowa, maltodekstryna, stewia i sukraloza: Niemcy, Holandia, Belgia i Francja
  • Izolat białka sojowego: Kanada
  • Naturalne aromaty, kwas L-askorbinowy i sól magnezowa kwasów tłuszczowych: Niemcy
  • Proszek kakaowy: Ghana, Kamerun, Nigeria i Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Proszek z soku z papai i granatu: Francja
  • Proszek z mleka kokosowego: Tajlandia i Filipiny
  • Łupiny nasion babki płesznik i ekstrakt z kurkumy: Indie 
  • Inulina: Francja i Belgia
  • Proszek z matchy: Japonia
  • Inne substancje odżywcze (Octan DL-alfa-tokoferylu, nikotynamid, cytrynian, octan retinylu, D-pantotenian wapnia, cytrynian żelaza, cytrynian manganu, cholekalcyferol, pirydoksyna, monoazotan tiaminy, ryboflawina, kwas pteroilomonoglutaminowy, selenian sodu, witamina K1, biotyna): Niemcy, Holandia, Belgia, Francja

Inne możliwości wykorzystania

Nasze Fit Shaki mają uniwersalne zastosowanie. Z Fit Shake’ami można przygotowywać również inne dania (naleśniki, omlety itp.), dodawać je do jogurtów i musli, a nawet piec ciasta, babeczki itp. Wiele pomysłów na przepisy znajdziecie na naszym blogu, w naszych e-bookach w sklepie i na Instagramie.

Jakość ma cenę

Na zakończenie chcemy Wam pokazać, co dokładnie wpływa na cenę naszych Fit Shake’ów oraz pozostałych produktów. Nasze ceny składają się z różnych elementów i poniżej omówimy te najważniejsze.

Tworzenie produktu:

Na stworzeniu produktów zgodnych z unijnymi wymogami się nie kończy. Nieustannie pracujemy nad ich udoskonaleniem. Inwestujemy w dalsze badania, aby stale rozwijać nasze produkty. Nasi najwierniejsi klienci wiedzą również, że w przeszłości ulepszyliśmy receptury niektórych naszych produktów, również Fit Shake’ów. Przygotowaniem i mieszaniem poszczególnych składników należy również do kalkulacji. Nasi producenci żywności muszą przy tym przestrzegać najsurowszych dyrektyw, aby móc zapewnić standardową, wysoką jakość. Ponadto cieszymy się, że nasze Fit Shaki (i wszystkie nasze suplementy diety) są bez wyjątku „made in Germany”.

Składniki:

Składniki stanowią największą część kosztów. Jesteśmy niezależnym, młodym przedsiębiorstwem – to również ma wpływ na ceny naszych surowców. W porównaniu z koncernem spożywczym, który produkuje dziesiątki o ile nie setki tysięcy produktów za jednym zamachem, nasza firma nie może sobie pozwolić na produkcję tak wielkich ilości. Oznacza to, że możemy również kupić znacznie mniejsze ilości surowców, a w systemie gospodarczym, w którym żyjemy, kupując mniej, płaci się więcej. Dodatkowo w naszych produktach nie stosujemy żadnych sztucznych środków konserwujących itp., a to przekłada się na droższe metody produkcji.

Kontrola:

Przeprowadzana przez nas kontrola poszczególnych surowców, jak i gotowych produktów, również musi być wkalkulowana w cenę. W końcu zarówno Wy jak i my chcemy, aby w każdym produkcie było to, co jest na nim napisane i to o najlepszych możliwych właściwościach.

Rozwój firmy:

Inwestujemy również w naszych pracowników, w nowe produkty i w dalszy rozwój naszego przedsiębiorstwa. Mamy wspaniały zespół, który wykonuje codziennie nadzwyczajną pracę z wielką miłością i dbałością. 

W tym artykule, który powstał na podstawie opinii i pytań naszych klientów, chcieliśmy poruszyć wszystkie aspekty dotyczące Fit Shake’ów. Od unijnych wytycznych, poprzez ich zastosowanie, proces produkcji i jakość składników, aż po cenę. Mamy nadzieję, że udało nam się wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania. 

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi na temat naszych produktów, napiszcie komentarz poniżej lub skontaktujcie się z nami poprzez formularz kontaktowy na stronie.

¹Dyrektywa Komisji 96/8/WE z dnia 26 lutego 1996 r. w sprawie żywności przeznaczonej do użycia w dietach o obniżonej energetyczności https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/ALL/?uri=CELEX%3A31996L0008
²Rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotycz ących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci. Tekst mający znaczenie dla EOG https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=celex%3A32012R0432

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *