Pięć ćwiczeń na dolne partie ciała

Hey Beautiful,

chcesz poznać zalety treningu dolnej części ciała? Poniżej wypisaliśmy jego korzyści i przygotowaliśmy dla Ciebie 5 ćwiczeń, dzięki którym wzmocnisz dolne partie ciała.

Dzięki odpowiedniemu treningowi dolnych mięśni możesz wzmocnić całe ciało i zapobiec bólom stawów. Poprawisz też stabilizację ciała.

Trening trwa tylko 20 minut i można go z łatwością włączyć w codzienną rutynę. Dodatkowo, wszystkie ćwiczenia wykonywane są bez urządzeń!

Twój zespół Natural Mojo życzy Ci udanego treningu!3 serie po 12 powtórzeń

Przysiady, to niezwykle skuteczne ćwiczenie, które wzmacniają wszystkie mięśnie nóg, w tym pośladki, uda, ścięgna podkolanowe i łydki. Podczas wykonywania przysiadu używasz każdego pojedynczego mięśnia ciała, dlatego przysiad jest idealnym ćwiczeniem kończącym trening dolnej części ciała. Stań prosto w lekkim rozkroku. Głowa powinna być przedłużeniem kręgosłupa, wzrok skierowany przed siebie. Twoje biodra, kolana i palce powinny być skierowane do przodu. Zegnij kolana i wyciągnij pośladki do tyłu, naśladując ruch, który wykonujesz siadając na krześle. Upewnij się, że Twoje kolana są na tej samej wysokości co palce u stóp, a swoją wagę przenosisz na pięty. Powstań i ponownie powtórz. Wykonaj trzy serie, każda po 12 powtórzeń.3 serie po 12 powtórzeń

Wykroki to jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń dolnej części ciała, podczas którego rzeźbione są uda, pośladki, ścięgna podkolanowe i mięśnie łydek oraz mięśnie brzucha i dolnej części pleców.

Rozstaw nogi na szerokość swoich bioder. Wyprostuj plecy, a następnie jedną nogą wykonaj duży krok do przodu. Podczas opuszczania bioder w dół, przenieś całą wagę swojego ciała na przednią stopę. Zatrzymaj się aż tylne kolano będzie blisko ziemi, a przednia noga będzie zgięta pod kątem 90 stopni. Odepchnij się wykroczną stopą i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj trzy serie, każda po dwanaście powtórzeń.3 razy po 20 sekund

Mostek izoluje i wzmacnia mięśnie pośladkowe i ścięgna podkolanowe (tył uda). Prawidłowo wykonany może również zwiększyć stabilność rdzenia poprzez ukierunkowanie siły na mięśnie brzucha, mięśnie dolnej części pleców i bioder.

Połóż się na plecach. Ręce ułóż po boku, blisko ciała. Zegnij kolana trzymając stopy płasko na ziemi. Napnij mięśnie brzucha i pośladków. Podnieś biodra aby utworzyć linię prostą od kolan aż do ramion. Ściśnij mocno mięśnie rdzenia. Wytrzymaj w tej pozycji od 3 do 5 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj trzy serie ćwiczeń, każda po dwanaście powtórzeń.3 serie po 12 powtórzeń

Wykonywane poprawnie wykopy pomagają rzeźbić największy i najsilniejszy mięsień pośladkowy – mięsień pośladkowy wielki.

Przyjmij pozycję wyjściową: ustaw się na czworakach, kolana rozstawione na szerokość bioder, dłonie pod ramionami. Napinając rdzeń, zacznij podnosić prawą nogę nie prostując kolana, trzymając płasko stopę. Noga powinna poruszać się tylko w biodrze.

Użyj mięśnia pośladkowego, aby wyciągnąć stopę jak najwyżej. Upewnij się, że miednica i biodra skierowane są w stronę ziemi. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj dwanaście powtórzeń na każdej nodze przez trzy serie.3 razy po 30 – 60 sekund

Przysiady przy ścianie to doskonałe ćwiczenie wzmacniające nogi.

Staw plecami do ściany, ustaw stopy pół metra przed sobą. Rozstaw je na szerokość bioder. Zginając kolana zacznij opuszczać ciało w dół, aż kolana zegną się pod kątem 90 stopni. Stawy kolanowe powinny znajdować się nad stawami skokowymi. Jeżeli przychodzi Ci to z trudnością, przesuń stopy dalej od ściany, aby uzyskać prawidłowe wyrównanie. Uda powinny pozostać równoległe.

Wytrzymaj w tej pozycji od 30 do 60 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj trzy serie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *