DBAMY

W natural mojo bardzo poważnie podchodzimy do kwestii zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy świadomi, że jako firma a także jednostki ponosimy odpowiedzialność i dlatego staramy się działać tak świadomie w kwestii ekologii, jak to tylko możliwe, więc oto jak wnosimy nasz wkład w świat.

Nasz wkład w lepszy świat

Od samego początku chcieliśmy, aby natural mojo było marką, która ma pozytywny wpływ na nas. Nasze produkty powinny wzmacniać ciało, ale i umysł. Wierzymy, że dbanie o siebie to nie tylko zdrowie czy uroda, ale także poczucie więzi z innymi, jako część całości. Dlatego dbamy również o zdrowie naszej planety.

Nm Sustainability We Care

 

ZIELONE OPAKOWANIA & ZIELONA ENERGIA

 

Dla nas zieleń to nie tylko element oprawy graficznej. Nasza strona zawiera mnóstwo zielonych elementów, ​​podobnie jak design naszych produktów, ale kolor ten znaczy dla nas o wiele więcej. Nieustannie zastanawiamy się, w jaki sposób możemy działać w sposób możliwie najbardziej przyjazny środowisku oraz w jaki sposób my i nasze produkty możemy wywierać pozytywny wpływ na świat.

Zielone opakowania & zielona energia

Oczywiście naszym celem jest pozyskiwanie opakowań, które są wykonane w 100% z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu i które w pełni nadają się do recyklingu.

 

W przypadku większości naszych opakowań współpracujemy z firmą Pratopac, która zobowiązała się do szeroko rozumianej, przyjaznej dla środowiska produkcji. W zakresie druku opakowań firma Pratopac współpracuje głównie z BuLu, która uważana jest za najbardziej przyjazną dla klimatu drukarnię w Austrii. Pratopac pozyskuje energię z czysto odnawialnych źródeł, a 50% nawet z własnych systemów solarnych.

 

Ponieważ troszczymy się o naszą planetę, w 2020 roku zamiast zwykłej strategii Black Friday rozpoczęliśmy kampanię „Green Weeks”. W tym okresie udało nam się posadzić aż 12 755 drzew wspólnie z organizacją non-profit One Tree Planted! Pracowaliśmy również nad odbudową Biebrzańskiego Parku Narodowego po ciężkich pożarach latem.

 

ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE

Jedną z ważnych dla nas kwestii jest również zdrowie innych, dlatego w minionym roku przekazaliśmy darowizny, aby mieć wkład w dobro osób bezpośrednio dotkniętych COVID-19 – na przykład na rzecz niemieckiego Czerwonego Krzyża, francuskiego APHP (szpitale publiczne) oraz polskiej organizacji charytatywnej Siepomaga.pl, która w tym czasie zbierała pieniądze na polską służbę zdrowia.

Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z marką FAIR-TEA, która wspiera lokalnych producentów herbaty i ich pracowników w regionach produkcyjnych, takich jak Indie, Chiny, Afryka i Ameryka Południowa.

 

W STRONĘ WEGANIZMU

Większość naszych produktów jest już wegańska, a ostatnie badania wykazały, że przejście na dietę wegańską może drastycznie zmniejszyć nasz negatywny wpływ na środowisko. Bierzemy to pod uwagę przy opracowywaniu wszystkich nowych produktów, które wprowadzamy na rynek.